UŽÍVÁNÍ HOMEOPATICKÝCH LÉKŮ A ZACHÁZENÍ S NIMI

-   Léky skladujte při pokojové teplotě mimo dosah slunečního záření, elektrických spotřebičů, silných aromatických vůní (zejména kafru), chemikálií, radiového nebo elektromagnetického záření (mobilní telefony) a v neposlední řadě i mimo dosah dětí.

     Lahvičky nemají dávkovač*, proto při manipulaci buďte opatrní. Nejlépe  odsypte požadovaný počet kuliček do víčka (pokud Vám vypadne více kuliček, můžete je bez dotyku vrátit zpět) a poté pod jazyk, kde je necháte volně rozplynout.(nepolykat, nekousat)

Pozn. U malých dětí rozpustíme kuličky v malém množství  čisté vody (bez bublinek) event. Je možné objednat homeopatický lék v drobnějších granulích, (které se rozpouští rychleji) nebo v kapkách.

 

Vodu používejte balenou , ne z  kohoutku (pouze pokud máte speciální filtr). Když není jiná možnost , vyjímečně použijte převařenou odstátou.

Pokud Vám nějaká kulička spadne na zem,  nevracejte ji zpět ani neužívejte.

Samotných kuliček se nedotýkejte (pokud se tak stane, vyhoďte je).

Homeopatické léky by také neměly přijít do styku s kovem.

    1/2 hodiny před a po užití léku nemějte nic v ústech ( nejezte, nepijte, nečistěte zuby, nekuřte,nežvýkejte…), mohl by se tím jeho účinek antidotovat. (u akutního onemocnění stačí cca 10 minut před a po...)

    V případě, že lék popíjíte během dne po douškách rozpuštěný ve vodě, tyto intervaly není nutné hlídat...

    Vyhněte se jakýmkoliv potravinám či látkám s obsahem mentolu, kofeinu a kafru během homeopatické léčby

    Viditelná vlhkost uvnitř lékovky je normální a je dána postupem výroby těchto homeopatik (jedná se o 95% alkoholový roztok medikační potence, který je na kuličky z mléčného cukru v lékárně nakapán a nestačil se vsáknout)

 

*některé homeopatické léky, které jsou dostupné  v lékárně dávkovač mají , kdy otáčivým protipohybem víčka dávkujeme požadovaný počet kuliček